Etapy projektowanie strony

Etapy tworzenia stron internetowych:

Stworzenie profesjonalnie wyglądającej strony internetowej to bez wątpienia trudny proces ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Każdą stronę wykonuję pod indywidualne zamówienie klienta. W związku z tym jej wykonanie wymaga czasu i odpowiedniej wiedzy.

Proces tworzenia strony mogę podzielić na kilka etapów:

Rozmowa z klientem:

Aby zaprojektować stronę www należy przed przystąpieniem do prac skompletować najważniejsze pomysły i założenia stawiane przez Klienta. Ważne dla mnie jest: co ma się znaleźć na stronie, koncepcja systemu nawigacji (menu), typografia i planowana kolorystyka jak i tematyka strony.

W związku z tym proszę o wypełnienie specjalnego formularza. Zawarte są tam ważne pytania dotyczące funkcjonalności, wyglądu oraz zasady działania strony internetowej, którą mam zaprojektować i zrealizować.

Projektowanie:

Po zamówieniu usługi dobieram motyw i fotografie, które odzwierciedlają daną branżę. Tworzę układ strony biorąc pod uwagę czytelność, funkcjonalność i skuteczną nawigację.

Na tym etapie wykonuję wszelkie poprawki i modyfikacje związane z wyglądem strony.

W ciągu kilku dni roboczych przesyłam Klientowi wstępny projekt graficzny. Gdyby zaproponowany projekty nie odpowiada Klientowi wykonuję kolejny projekt w oparciu o bardziej precyzyjne wytyczne.

Staram się spełnić wszystkie wymogi Klienta, zachowując jednocześnie wysoki poziom ergonomii.

orawa podhale spiż

Wdrożenie:

Ten etap jest najbardziej czasochłonny. Ponieważ prace zajmują od kilku do nawet kilkunastu dni w przypadku dużych portali tematycznych.

Wykonuję serwis internetowy w oparciu o zaakceptowany już projekt graficzny. W zależności od zamówienia wdrażam CMS (system zarządzania treścią), grafikę, animacje flash lub inne zamówione elementy. Serwis jest też uzupełniany o przygotowane przez Klienta treści.

Strony internetowe, które stworzyłem na wcześniejszych etapach wdrażam na serwerach wskazanych przez zamawiającego.

Zakończenie prac:

Serwis instaluję na docelowym serwerze. Następnie przez kilka dni przeprowadzam testy poprawności poszczególnych elementów serwisu.

Sprawdzam, testuję i udoskonalam.

Na tym etapie dokonuję konfiguracji serwisu pod kątem pozycjonowania oraz dodaję go do popularnych katalogów stron internetowych.

jablonka nowy targ rabka zdroj zakopane

Na zakończenie przeprowadzam szkolenie z obsługi systemu CMS i odpowiadam na ewentualne pytania klienta.