Dlaczego CMS WordPress?

Zastanawiasz się dlaczego proponuję Ci WordPress?

Jeśli aktualnie planujesz założyć stronę internetową, bloga czy nawet sklep, to jest bardzo duża szansa, że spotkasz się z terminem WordPress.

CMS WordPress jest systemem zarządzania treścią, który jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu na rynku.


Popularność WordPressa niewątpliwie bierze się z tego, że jest to przede wszystkim darmowe rozwiązanie. Bez wątpienia jego obsługa i stosowanie nie powinny stanowić problemu dla osób, które potrafią poruszać się w internecie.

Aktualnie z tego systemu korzysta ponad 80 milionów blogów na całym świecie. Ilość wtyczek dostępnych dla tego systemu to ponad 43000. Wydaje się, że liczba użytkowników dlatego będzie ciągle wzrastać.

Dlaczego WordPress?

  • Darmowy system CMS
  • Duża popularność
  • Wszechstronne zastosowanie
  • Ogromna ilość darmowych wtyczek
  • Prosta obsługa
  • Doskonałe wsparcie developerskie
  • Szybkość wdrożenia

Dlaczego to najlepszy wybór do stworzenia strony internetowej?

Pierwszy powód, dla którego warto wybrać WordPressa, to popularność. Ten system pod kątem wykorzystania bije o głowę całą resztę.

Spośród wszystkich stron internetowych opartych o jakiś CMS, aż 62,5% z nich to właśnie WordPress.

Co w takim razie daje nam taka popularność? Przede wszystkim to, że system ten będzie z pewnością wciąż rozwijany. W związku z tym stale pojawiać się będą ulepszenia, wtyczki oraz nowe możliwości.

 
Według danych W3Techs, firmy analizującej rynek IT, w styczniu 2020 aż 35.7% stron na świecie pracowało w oparciu o WordPress. Z kolei wśród systemów zarządzania treścią WordPress miał udział na poziomie 62.5% – czyli był najpopularniejszym CMS na świecie.

Na początku WordPress tworzony był głównie z myślą o blogowaniu. Z początku była to więc platforma do blogowania, która do dziś pod tym kątem świetnie się sprawdza. Stosując go do tworzenia treści blogowych, można otrzymać absolutnie wszystko, co potrzebne jest blogerowi – możliwość dodawania i planowania wpisów, zamieszczania zdjęć, obsługa komentarzy czy jeszcze całą masę innych rzeczy, głównie dzięki wtyczkom.

Tymczasem możliwości rozwoju platformy na tyle się rozrosły, że obecnie na WordPressie można nie tylko stawiać strony firmowe, ale również sklepy.

Dlaczego CMS WordPress

Co więcej, oferuje on mnóstwo fantastycznych wtyczek, które wzbogacają go o nowe funkcjonalności i mogą zupełnie odmienić styl strony internetowej.

Jego sława niewątpliwie wynika z tego, że nie powoduje problemów z obsługą i jest bardzo uniwersalny, a do tego pozwala na rozbudowę strony w każdej chwili.

Panel zarządzania treściami na stronie internetowej

To swego rodzaju zaplecze, dzięki któremu możesz w każdej chwili dodawać dowolne teksty, podstrony, dokumenty, zdjęcia i inne multimedia. Ten system jeszcze bardziej umożliwi Ci aktualizowanie, jak i usuwanie praktycznie wszystkich elementów. Zarządzanie sliderem na stronie głównej, dodawanie aktualności czy wpisów na blogu.

Panel-Wordpress

Przejrzysty kokpit i edytor wizualny systemu pozwala na łatwe dodawanie nowej treści czy zdjęć w galerii.

Edytor wizualny przypomina popularnego Worda, jest to tzw. WYSIWYG, WHAT YOU SEE IS WHAT YOU GET.

Jeśli posiadasz zaimplementowany sklep internetowy, możesz również zajmować się obsługą asortymentu, zamówień oraz wysyłek.

Media społecznościowe

W dobie social mediów bardzo ważną informacją jest fakt, że na stronie postawionej na WordPressie możesz również dodać wtyczki do mediów społecznościowych, np.: Facebooka, Instagrama, Twittera czy YouTube’a.

projektowanie stron wordpress

Czym jest responsywna strona internetowa?

Tworzenie stron www to także dopasowanie ich wyglądu do poszczególnych urządzeń, tak by korzystanie z witryn było wygodne i łatwe zarówno na małych, jak i dużych ekranach. Właśnie dlatego dzisiaj pewnym standardem staje się projektowanie stron www w technice RWD.

Responsive Web Design (responsywna witryny) jest to witryna, która umożliwia dostosowanie się rozdzielczości wyświetlanej strony www do urządzeń mobilnych. Ponieważ strony te mają charakter uniwersalny, bez problemu można wyświetlać je zarówno na dużych ekranach jak i tabletach i smartfonach.

responsive2

Odpowiednie wyświetlenie strony internetowej to takie, które pozwoli przeczytać tekst, zobaczyć zdjęcia bez konieczności powiększania oraz przewijania ekranu w poziomie. Na urządzeniach mobilnych niektóre z elementów np. menu strony mogą być schowane (ukryte) pod przyciskiem tzw. hamburger.

Reasumując CMS WordPress to bardzo popularne, stale aktualizowane i rozwijające się rozwiązanie. Bez wątpienia dzięki czemu Twoja strona będzie zawsze aktualna. Na pewno zagwarantuje Ci wysoki poziom bezpieczeństwa i jest zgodny z RODO.